Kā aprīkot zāli garāžā? 2

13.07.2018

Nav šaubu, ka dažas fitnesa iekārtas var būt dārgas, un tirgū ir daudz dažādu lietu, kas no pirmā acu uzmetiena šķiet nepieciešamas. Ja jūs ievērojat funkcionālu treniņu pamatus - Jūs varat ietaupīt daudz naudas un laika. Ja vēlaties izveidot savu nelielu garāžas trenažieru zāli - šis ceļvedis ir priekš jums

Satura rādītājs

 1. Kāds aprīkojums ir vajadzīgs vispirms?
 2. Rāmja izvēle
 3. Sola izvēle
 4. Svaru stienis
 5. Svari
 6. Lēcamaukla
 7. Papildus aprīkojums

rings garage gym

KĀDS APRĪKOJUMS IR VAJADZĪGS VISPIRMS?

Pirms niršanas dažāda fitnesa ekipējuma ieteikumos apskatīsim, kāds aprīkojums būtu nepieciešams vispirms.

Šajā ceļvedī mēs centīsimies ieteikt funcionālā fitnesa aprīkojumu, kas būtu piemērots visiem ģimenes locekļiem - gan pieaugušajiem, gan bērniem. Daži vēlas būt stiprāki, citi vēlas tikt vaļā no dažiem liekiem kilogramiem, bet citi vienkārši vēlas uzlabot savu veselību un sagatavotību. Lai sasniegtu visus šos mērķus, mēs uzskatām, ka treniņi ar brīvajiem svariem ir visefektīvākie.

Kad jums būs iegādāts "pirmās nepieciešamības aprīkojums", jūs varat papildināt savu sporta zāli ar jaunām ierīcēm un izmēģināt ko jaunu. Pašlaik ir daudz fitnesa aprīkojuma ražotāju un izvēle ir patiešām milzīga - tāpēc neatkarīgi no tā, cik liels ir jūsu budžets, jūs to vienmēr varēsit apgūt. :)

Aprīkojums, ko mēs uzskatām par "pirmās necpieciešamības" mājas sporta zālei:

 • Funkcionālais rāmis
 • Sols
 • Hanteles
 • Svaru stienis
 • Svari
 • Lēcamaukla

Visus šos priekšmetus var iegādāties no dažādiem ražotājiem, taču mēs iesakām izvairīties no vislētākajiem variantiem. Iekārtai jeb ekipējumam ir jābūt izturīgam, ne tikai lai nodrošinātu maksimālu drošību, bet tai arī jākalpo ilgu laiku.

Element Fitnesā mēs ticam idejai, ka augstas kvalitātes iekārtas spēj izturēt smagākās slodzes un tās var nodot mazbērniem. Tāpēc viens no galvenajiem punktiem, kuram mēs iesakām pievērst uzmanību izvēloties iekārtu, ir ražotāja garantija un izgatavošanas valsts.

RĀMJA IZVĒLE

Ja neņem vērā svaru stieni un hanteles, rāmis ir tas ir aprīkojums, ko jūs izmantosiet visbiežāk.

Ja mēs runājam par funkcionāliem treniņiem, tad lielāko daļu sava treniņu procesa jūs pavadīsiet darbā ar rāmi vai ar rāmja piekarāmo aprīkojumu. Katrā ziņā ir svarīgi, lai rāmis būtu pietiekami universāls un iekļautu sevī visu iespējamo papild aprīkojumu.

Treniņu process savā individuālajā sporta zālē neapšaubāmi ir ļoti patīkams process, taču tas var būt arī potenciāli bīstams, jo blakus ne vienmēr būs palīgs speišanai guļus. Strādājot ar maksimāliem un submaksimāliem svariem, mēs vienmēr iesakām izmantot drošības plāksnes - pat gadījumā, ja šodien neplānojat uzstādīt jaunu mājas rekordu.

Rāmji, kurus mēs visbiežāk iesakām:

1.) Standarts spēka rāmis

https://elementfitness.eu/lv/standarts-speka-ramis (1205 EUR)

Tas ir viens no labākajiem risinājumiem cena / kvalitāte ziņā. Šis rāmis ir aprīkots ar drošības plāksnem, kas garantē atlēta drošību. Visiem rāmjiem ir pieejams plašs pielikumu klāsts, kas nākotnē palīdzēs dažādot treniņu procesu.

2.) Rāmis pietupieniem ar stieni

https://elementfitness.eu/lv/ramis-pietupieniem-ar-stieni (1337 EUR)

Ja jums nav atsevišķas vietas svaru glabāšanai, tad šis rāmis jau būs aprīkots ar šādu sistēmu aizmugurē. Uz rāmja ir izvietots horizontālais pievilkšanās stienis, un ir pieejams daudz papildu aprīkojuma - atspiešanās stacijas, šarnīri, mērķi svara bumbām, utt.

3.) Profesionālais rāmis pietupieniem

https://elementfitness.eu/lv/profesionalais-ramis-pietupieniem (680 EUR)

Ja jūsu mērķis ir uztaisīt garāžas zāli cieša budžeta ietvaros un rāmis ir vajadzīgs tikai pietupieniem un spiešanai guļus - šis risinājums ne tikai ietaupīs naudu, bet arī garāžas telpu. Squat Rack Pro - vispopulārākais rāmis priekš privātām zālēm. Rāmis ir veidots tā, lai tas varētu izturēt ne tikai slodzes, kas pārsniedz 350 kg, bet arī kā viens no ekonomiskākajiem Element Fitness risinājumiem kopumā. Pārdomātas detaļas, garantijas apkalpošana, pulvera pārklājums jebkurā krāsā - un tas viss iekļaujas budžetā.

Bench and rack

SOLA IZVĒLE

Lai gan ir daudz vingrinājumu, kurus var izpildīt bez sola, nav šaubu, ka spiešana guļus ir viens no vispopulārākajiem vinginājumiem jebkurā sporta zālē un ir fiziskās sagatavotības bāze.

Lai gan regulējamie slīpie soli ir labi, daudzi dod priekšroku parastajiem soliem. Tas ļauj sportistiem veikt vingrinājumus ar hantelēm vai stieni, trenēt preses muskuļus, armijas spiešanu, kā arī dažādus citus vingrinājumus.

1.) Treniņus sols

https://elementfitness.eu/lv/treninu-sols (182 EUR)

Šis sols saņēma vislabākās atsauksmes no mūsu klientiem. Mēs joprojām uzskatām, ka šī ir viens no labākajiem variantiem lielākajai daļai sportistu. Sola spilveni ir izgatavoti no mitruma izturīga medicīniskā poliuretāna, un pats dizains ir izveidots pēc iespējas stiprākas un vieglākas. Pateicoties pilnīgi metinātam rāmim, sols ir viens no stiprākajiem, kas šobrīd pieejams tirgū, un tas būs lielisks papildinājums jūsu garāžas zālei.

2.) Regulējams sols

https://elementfitness.eu/lv/regulejams-sols (480 EUR)

Ja jums ir nepieciešams regulējams sols, mēs vēlētos pievērst jūsu uzmanību šim Element Fitness produktam. Pateicoties dažādiem leņķiem no plakanas līdz pilnīgai vertikālai pozīcijai, sols nodrošina uzticamu atbalstu mugurai. Lietotāja ērtībām slīpuma leņķi tiek izgriezti uz sola, un rokturi muguras regulācijai atrodas abās sola malās, un tagad jums nav nepieciešams staigāt solim apkārt.

Sola augšējā daļā mēs izmantojām to pašu mitrumu izturīgo medicīnisko poliuretānu. Ja jūs meklējat regulējamu solu par godīgu cenu - tas ir tas variants, ko mēs ieteiktu.

SVARU STIENIS

Svaru stienis ir varbūt vissvarīgākais aprīkojums jebkurā sporta zālē. Jūs to izmantojat gandrīz katrā treniņā, un labu stieni var nodot no paaudzes paaudzē.

No otras puses, slikts svaru stienis var būt absolūts murgs jau pirmajā treniņā. Pārmērīgi ass iezīmējums, sliktas kvalitātes gultņi un neliela drošības robeža var ne tikai izraisīt īsu kalpošanas laiku, bet arī iespējamos ievainojumus. Kad mums prasa, kam mēs pievēršam lielāku uzmanību - that’s the one.

Par laimi, pateicoties pieaugošajai fitnesa industrijai un pieprasījumam, šobrīd daudzi ražotāji piedāvā augstas kvalitātes stieņus par neticamām cenām. Parasti mēs iesakam atrast standarta olimpisko 20 kilogramu stieni, ar patīkamu iezīmējumu tieši priekš jūsu rokas. Ja jūs plānojat izmantot stieni crossfitā un regulāri metīsiet to uz grīdas - pievērsiet īpašu uzmanību gultņu skaitam stieņa kaklā. Jo vairāk - jo labāk. Un neaizmirstiet stieņa slēdzenes.

SVARI

Ja jūs jau parūpējāties par rāmi un stieni, tas, protams, ir forši, bet to būs gana grūti izmantot bez svariem.

Šobrīd ir pieejamas bezgalīgas iespējas svaru diskiem: sākot no gumijas bamperiem līdz full-metal diskiem ar kalibrēšanas svariem un precizitāti līdz 0,1 gramam.

Kad runa ir par svaru diskiem, mēs bieži iesakām vispirms pārbaudīt sekundāro tirgu pirms jaunu pirkumu veikšanas. Ļoti bieži jūs varat atrast pilnu disku komplektu vietējā sludinājumu dēlī vai Facebook par vairāk nekā pievilcīgu cenu, un tie būs tādi paši kā jauni. Plus, jūs būsiet atbrīvoti no jaunās gumijas smaržas un telpu vēdināšanas.

Garage gym

LĒCAMAUKLA

Mēs, kā jūs zinat, esam lieli krossfita un funkcionālā fitnesa fani. Kur nu mēs bez lēcamauklas? Lēcamaukla ir ārkārtīgi efektīvs līdzeklis, lai uzlabotu vispārējo fizisko stāvokli, līdzsvaru un koordināciju.

Ir dažādi lēcamauklu varianti - no vienkāršas līdz elektroniskajām, ar regulējamiem svariem utt. Mēs piedāvājam izmantot parasto lēcamauklu jeb “speed rope”, kas ir ideāli piemērots gan fitnesa entuziastiem, gan krossfit atlētiem un ļauj izpildīt double-under.

PAPILDUS APRĪKOJUMS

Neskatoties uz to, ka fitnesa un treniņu aprīkojuma saraksts ir bezgalīgs, šajā sarakstā mēs pat nepieskārāmies tādām lietām kā vingrošana un OCR - šis saraksts ir labs sākumpunkts, ja jūs nolemjat izveidot zāli garāžā.

Izmantojot šo īsu ceļvedi, mēs arī vēlētos pasargāt jūs no tādu lietu pirkšanas, kas šķiet pievilcīga un nepieciešama - jūs riskējat iegādāties vairāk, nekā izmantosiet treniņos.

Šajā sarakstā - funkcionālais aprīkojums priekš funkcionālā fitnesa. Garāžas trenažieru zāles izveide ir process, ko ir jāizbauda un jāsaprot, citādi jūs riskējat iegūt pilnu garāžu ar "garlaicīgu" aprīkojumu, kas savāc putekļus.

Ja jums ir kādi jautājumi (mēs ceram, kā ir), jūs vienmēr varat sazināties ar mums čatā vai pa pastu, un mūsu speciālisti jums pastāstīs vairāk par mūsu pieredzi telpu sakārtošanā un zāļu izveidē.