Kā piesaistīt savus tuviniekus sportam: ģimenes un draugu treniņi

27.01.2017

Kā piesaistīt savus tuviniekus sportam: ģimenes un draugu treniņi

Cilvēka mudināšana sporta nodarbībām ne vienmēr ir sarežģīts un nederīgs uzdevums. Taču ir jāsaprot, kādā nolūkā Jūs to darāt, un jāizvēlas piemērots paņēmiens. Šajā rakstā mēs dosim vairākus noderīgus padomus, kas palīdzēs organizēt ģimenes un draugu treniņus.

Ģimene

Sākumā šķiet, ka īpašām problēmām ar ģimeni nav jābūt. Tie ir vistuvākie cilvēki, un viņu piesaistīšana pirmajam treniņam nebūs sarežģīta, taču šeit ir dažas nianses.

Vissarežģītākais ir motivēt bērnu. Viņam nav jāpropagandē veselīgs dzīvesveids vai jāsola lieliski rezultāti sportā. Visticamāk, tas izraisīs pretēju reakciju.

Šodien skolēni ir samērā stipri noslogoti, it īpaši emocionālā ziņā. Treniņi varētu būt labs atbalsts emocionālajai izlādei. Galvenais ir izvēlēties pareizus vingrojumus un pievienot sāncensības elementu. Sāciet ar vispārattīstošiem vingrojumiem, izmantojiet vingrošanas un vieglatlētikas elementus. Izvairieties no vingrojumiem ar stingrām to pildīšanas prasībām.

Kā piesaistīt savus tuviniekus sportam: ģimenes treniņi

Treniņa beigās var ķerties pie vieglām rotaļām. Bērnam bieži nepieciešama sāncensība. Pateicoties rotaļām, viņš varēs pa īstam novērtēt savu treniņu rezultātus un skaidri redzēs, kā iegūtās iemaņas tiek reāli pielietotas.

Nodarbojoties kopā ar savu dzīvesbiedri vai dzīvesbiedru, adekvāti izvērtējiet fiziskās sagatavotības līmeņa atšķirību. Kad cilvēks sāk nodarboties ar kaut ko jaunu, viņam noteikti jāredz dzīvs piemērs, uz kuru tiekties, taču vispirms viņam vajadzīgs palīgs un skolotājs. Nepieprasiet pārāk daudz. Ja Jums izdosies ieinteresēt, viņam pašam radīsies vēlme progresēt un augt.

Trenējoties ar ģimeni, iegaumējiet, ka nepiedalāties sacensībās, izvēlieties tādu režīmu, lai interesanti būtu visiem, nevis tikai vislabāk sagatavotajam sportistam.

 

Draugi

Jūsu galvenais uzdevums šajā situācijā ir izdarīt tā, lai draugs vai paziņa nonāktu kopā ar Jums treniņā. Ieinteresējiet viņu, mudiniet, lai viņš pamēģina. Jūsu aizraušanās izraisīs interesi apkārtējos, kad Jūs varēsiet par to pastāstīt. Jūs uzklausīs un uzdos jautājumus. Stāstiet par savu aizraušanos bez lieka patosa un klišejām. Dalieties pieredzē tā vietā, lai slavētu savus sasniegumus.

Aicinot uz treniņu draugu, kas nenodarbojas ar sportu pastāvīgi, jāsaprot, ka jūs atrodaties dažādās "svara kategorijās". Palīdziet viņam ar padomiem, stāstiet, kā un kas jādara. Svarīgi ir atelpas brīži, kad noguris ir Jūsu draugs, nevis Jūs paši. Ja viņš nogurs ātrāk, bet Jūs pildīsiet vingrojumus, tas viņam nedos nekādu motivāciju. Iespējams, pirmie kopīgie treniņi personīgi Jums būs ne visai noderīgi, taču Jūsu biedram radīsies interese un viņš sajutīs pirmos rezultātus.

Kā piesaistīt savus tuviniekus sportam: draugu treniņi

Pameklējiet speciālus vingrojumus pāru treniņiem. Tas ir daudz interesantāk un bieži vien arī daudz produktīvāk nekā parastas nodarbības. Nospraudiet kopīgus mērķus un sasniedziet tos!

To visu apkopojot, var secināt, ka galvenais sporta nodarbību motivētājs ir interese. Centieties piesaistīt cilvēkus treniņiem tieši ar intereses palīdzību. Taču dažreiz var ķerties pie izsmalcinātākām metodēm, piemēram, noslēgt derības ar draugu. Taču ar šādu pieeju Jums diez vai noderēs kāda padomi, jo labāk par Jums Jūsu draugus neviens nezina.