Kādā veidā tiek īstenots treniņu bizness

29.12.2016

Kādā veidā tiek īstenots treniņu bizness jeb 3 veidi, kā vaļasprieku pārvērst par darbu

Laikam ikviens sapņo par to, lai ar jebkuru vaļasprieku varētu pelnīt naudu, un tas kļūtu par galveno peļņas avotu. Daudziem šāds vaļasprieks ir krosfits. Mēs aizdomājāmies, kā gan īstenot treniņu biznesu, veicot minimālus finansiālus ieguldījumus, un tūlīt atklāsim dažas domas, kas mums ienāca prātā.

Uzsākot jebkuru darbu, jāizvērtē, cik ir jāiegulda sākotnējā posmā un kad šis darbs atmaksāsies. Fitnesa gadījumā ir divi iespējami modeļi – atvērt savu fitnesa klubu vai piedāvāt savus trenera pakalpojumus. Pirmajam paņēmienam nepieciešamas milzīgas sākuma izmaksas un, visticamāk, Jums nāksies ik mēnesi apmaksāt dārgu telpu īri. Otrā modeļa gadījumā budžeta prasības ir mazākas, un tas atrodas ne tik sīvā konkurences vidē.

Mēs atradām trīs darbspējīgus scenārijus, kas palīdzēs Jums nopelnīt ar treniņiem:

  1. Sporta pasākumu rīkošana

Krosfita telpa (bokss)

Krosfita telpa (bokss)

Krosfita telpa (bokss) pēc būtības ir maza trenažieru zāle, kas paredzēta nelielai cilvēku grupai. Šādām "kārbām" parasti nav vajadzīgi milzīgi finansiāli ieguldījumi. Krosfita nodarbībām pietiks pamata inventāra, bet telpai var izmantot arī garāžu

Daudzi treneri darbu sāka ar to, ka ar domubiedru grupu ierīkoja "boksu" sev, taču tālāk tas piesaistīja arvien vairāk cilvēku, kuri bija gatavi maksāt par palīdzību un padomiem. Neliela boksa pietiks, lai tajā ietilptu noteikta auditorija, kas novērtēs nodarbības nelielās grupās un arī individuālāku pieeju.

"Ielu treneris"

Ielu treneris

Šodien rodas arvien vairāk atklātu un publisku laukumu, kas ļauj nodarboties ar funkcionālajiem treniņiem visiem interesentiem, un Jūs, kā treneris, varat to izmantot.

Šeit investīciju apjomi ir vēl mazāki nekā krosfita boksu gadījumā. Viss, kas nepieciešams trenerim, ir iegādāties noteiktu komplektu ar stieņiem, hantelēm, treniņu trosēm utt., lai treniņu laikā izdalīt atlētiem inventāru. Šāda pieeja tiek aktīvi praktizēta Skandināvijā, proti, Zviedrijā, kur nodarbības visu gadu notiek uz ielas, izmantojot municipālo iestāžu uzstādīto aprīkojumu.

Ja tomēr kādu iemeslu dēļ laika apstākļi neļauj nodarboties svaigā gaisā, var šādas nodarbības var apvienot ar treniņiem "boksā". Ielu treniņi daudziem vēl ir jaunums, un tas noteikti palīdzēs Jums piesaistīt tos, kas vēlas nodarboties ar krosfitu.

Sporta pasākumu rīkošana

Sporta pasākumu rīkošana

Tā īsti nav "pelnīšana ar treniņiem", taču mēs nodomājām, ka nebūs lieki atgādināt par šādu peļņas paņēmienu entuziastiem.

Masveida sporta pasākumi, piemēram, Drosmes skrējiens, par kuru mēs iepriekš rakstījām, strauji iekaro auditoriju. Tas var lieti noderēt entuziastiem, kas ir gatavi ķerties pie to rīkošanas. Ar fantāziju var sarīkot lieliskas sacensības, pat ja nav pietiekami daudz naudas. Piemēram, Men's Health Urbanathlon, kas katru gadu tiek rīkots Krievijā, pulcējot daudz cilvēku, turklāt nav īpaši "rijīgs" finansiālā ziņā, jo sacensības notiek pilsētā, kā arī šķēršļiem, tostarp, izmanto dažādas būves vai stacionāru aprīkojumu visiem pieejamās atklātās vietās.

Šādi pasākumi pulcē simtiem cilvēku un ar pareizu pieeju bez problēmām atmaksājas. Starp sacensībām var organizēt treniņus, izmantojot vienu no iepriekš norādītajiem paņēmieniem, un noslīpēt specifiskus paņēmienus, kas nepieciešami šķēršļu joslu pārvarēšanai (t.s. OCR, par kuru Jūs drīzumā uzzināsiet daudz interesanta no mums).

Lūk, mēs uzdāvinājām Jums trīs idejas, kas palīdzēs pārvērst vaļasprieku par darbu. Galvenais – nebaidieties, īstenībā daudzas lietas izrādās daudz vieglākas nekā šķitušas pirmajā brīdī. Ja Jums ir savas idejas vai kādas piezīmes un papildinājumi, noteikti rakstiet komentāros!