Kipping pievilkšanās

28.11.2018

 

Mūsdienās ir daudz dažādu izturības vingrinājumu veidu, ieskaitot pievilkšanās, bet ne katrs cilvēks domā, kādos nolūkos tie ir paredzēti. Šajā rakstā mēs vēlētos noskaidrot, kas ir Kipping Pull-Ups pivilkšanās un kādi ir to ieguvumi cilvēka ķermenim.

Kipping Pull-Ups vai Kipping - tās ir pievilkšanās, kas noņem daļu no slodzes no roku muskuļiem, pateicoties ķermeņa svārstībām un pārnes to uz gurniem, tāpēc tiek samazināta slodze uz muguras un roku muskuļiem, un tādējādi jūs var izdarīt visvairāk atkārtojumu.
Šīs vingrinājums var būt nosaukts ar traumatisku, jo lielākā daļa slodzes nonāk locītavās un cīpslās. 

Muskuļi, kas tiek iesaistīti Kipping pievilkšanās:

  • Plecu jostas muskuļi (galvenā slodze ir vērsta tieši uz šīs ķermeņa daļas)
  • Muguras muskuļi
  • Preses muskuļi
  • Sēžamvietas un kājas muskuļi

Atšķirībā no klasiskās pievilkšanās, veicot šo vingrinājumu, tiek iestrādāta gandrīz visi ķermeņa muskuļi. Papildu muskuļi ir kājas un gūžas muskuļi, kuri stumj ķermeni uz augšu.

Kur izmanto kippingus?

Parasti kipping pievilkšanās izmanto profesionāli crossfit sportisti savos treniņos, jo šis vingrinājums ir ātrs un intensīvs, tāpēc sportists var veikt lielu skaitu atkārtojumu īsā laikā, atšķirībā no vienkāršiem pull-ups.

Kipping pull-ups

Kā sagatavoties priekš kippingiem

1. Pirms vingrinājumu, obligāti ir jāiesilda plecu josta.
2. Katram iesācējam ir jāspēj veikt piecas klasiskās pievilkšanās. Ja jūs varat viegli izdarīt tieši 5, tad jūs varat pakāpeniski iekļaut savā treniņu plānā kippingus.
3. Vissvarīgākais ir pareizi apgūt tehniku. Noteikti atpūšaties starp atkārtojumiem. Lai sāktu, jūs varat veikt 2 pievilkšanās un vienmērīgi atgriezties sākuma stāvoklī, galvenais ir nepārspīlēt ar atkārtojumu skaitu. Kad jūs nokļūsiet līdz10 atkārtojumiem, jūs varat turpināt.
4. Kippingus ir jākombinē ar klasiskām pievilkšanām. Lai iegūtu labākus rezultātus, veiciet nelielu kavēšanos augšpusē. Kad atkārtojumu skaits sasniedz 15-20 reizes, varat pāriet pie nākamā vingrojuma.
5. Tagad jums paliek apvienot atkārtotās pievilkšanās kopā. Ja jums padodas labi un jūs saglabājat pareizu tehniku, varat pakāpeniski palielināt ātrumu.

Pareiza kipping pievilkšanās tehnikas

Vingrojuma sākumpunkts, kā arī ar klasiskajās pievilkšanās - jūs karājaties uz iztaisnotām rokām. Pēc tam, izliekot kājas atpakaļ, izpildiet spērienu ar abām kājām- jūsu kājas tiks izmestas uz priekšu un ķermenis tiek izmests uz augšu impulsa dēļ. Uz pāris sekundēm palieciet gaisā un pēc tam kritiet uz iztaisnotām rokām, izliekot kājas atpakaļ. Ķermeņa kustībām jābūt līdzīgām loka kustībai.

Vai ir jēga izpildīt kippingus?

Kā jūs jau sapratāt, kippingus ir jāveic, ja īsā laikā jums ir nepieciešams izpildīt lielu atkārtojumu skaitu. Lielākajā daļā gadījumu tie ir nepieciešami tikai profesionālās crossfit sacensībās.

Labs kippipingu aspekts ir tas, ka tie neveido muskuļu masu. Šādi vingrinājumi ir noderīgi treniņu beigās, lai piebeigtu muskuļus rokās un plecos. Mēs ceram, ka šī informācija bija noderīga, tomēr lai jūsu apmācība būtu veiksmīgāka, mēs iesakam sazināties ar savu treneri, lai parādītu pareizo tehniku šī uzdevuma veikšanai.